خانه » سلامت » بهداشت و مراقبت از مو » موخوره را چگونه برطرف کنیم
از بین بردن موخوره

موخوره را چگونه برطرف کنیم

بازدیدها: 21

موخوره چیست و چگونه ایجاد می شود؟

موخوره زمانی رخ می‌دهد که موها در انتهای خود ضعیف و شکننده می‌شوند. حالت دادن مو با حرارت بیش‌ازحد، نور آفتاب یا محصولات حالت‌دهنده قوی، استفاده از آب‌ حاوی املاح زیاد برای شستن مو، نبود برنامه کوتاهی و حالت دهندگی مرتب، استفاده از شانه و برس نامناسب، پوش دادن نامنظم مو، استفاده از اسپری و موس بر روی مو درحالی‌که به شکل مناسب شسته نشده‌اند می‌توانند باعث ایجاد موخوره شوند. خوشبختانه راه‌هایی برای مقابله با موخوره وجود دارند، بااین‌وجود به خاطر داشته باشید که برای از بین بردن کامل دوشاخگی در انتهای مو باید نوک موها را کوتاه کرد. شما می‌توانید موخوره را به‌گونه‌ای درمان کنید که بروز آن به حداقل برسد اما اثرات این درمان موقتی است.

درمان با محصولات شیمیایی

یک.. استفاده از شامپو و نرم‌کننده مناسب: به دنبال محصولاتی بگردید که عبارت بازسازی، ترمیم، مغذی، آب‌رسان یا مرطوب‌کننده بر روی آن قیدشده باشد. این نوع شامپوها و نرم‌کننده‌ها برای اضافه کردن رطوبت بیشتر، پروتئین و ویتامین به موها و سالم‌تر و قوی‌تر ساختن مو طراحی شده‌اند. این محصولات به کنترل و پیش‌گیری از بروز موخوره بیشتر کمک می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید دوشاخگی انتهای مو را ترمیم کنید. شما تنها می‌تواند ظهور آن‌ها را به حداقل برسانید.

2- استفاده از ماسک مو نرم‌کننده با نفوذ عمقی 2-3 بار در ماه استفاده کنید. موهای خود را به همان شیوه معمول بشویید اما این بار به جای استفاده از نرم‌کننده‌های معمولی از ماسک مو با نفوذ عمقی استفاده کنید. موها را آبکشی نکنید بلکه موها را بچلانید و آب اضافی آن‌ها را بگیرید و یک کلاه دوش روی سر خود بکشید. موها را 15 تا 20 دقیقه یا به مدتی که روی محصول مورداستفاده شما درج شده است به حال خود رها کنید، پس‌ازآن با استفاده از آب سر موها را آبکشی کنید. مراقب باشید که ماسک مو را بیش‌ازاندازه روی سرخود نگه ندارید زیرا این محصولات حاوی پروتئین‌هایی هستند که موها را شکننده می‌سازند.

3- یک بار در هفته از سرم مو بر روی انتهای موهای خود استفاده کنید. محصولی که حاوی نرم‌کننده و ترکیبات درخشان کننده مو است را بیابید. مقداری از این سرم را بر روی انتهای آسیب‌دیده مو بمالید. موهای خود به همان شیوه معمول ببندید. این سرم به درمان و نرم ساختن انتهای مو کمک می‌کند. سرم های مخصوص موخوره معمولاً عبارت کرم موخوره و درمان روغن خالص را بر روی خود دارند.

در ادامه به چند روش طبیعی برای برطرف کردن موخوره اشاره میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *